GPS

N: 49° 17’ 36”
E: 19° 55’ 50”
duża mapa

Ponad kilometr trasy pokonali w niecałą minutę - Wiadomości z ośrodka Polana Szymoszkowa

01.03.2011

Polana Szymoszkowa

W ostatni weekend na Polanie Szymoszkowej odbyły się eliminacje do zawodów Red Bull Zjazd na Krechę. Chęć udziału eliminacjach zgłosiło blisko 700 narciarzy i snowboardzistów. Ostatecznie na linii startu stanęło blisko 333 zawodników. Wszyscy miłośnicy sportów zimowych do pokonania mieli blisko 1300-metrową trasę zjazdową. Przeciętnie pokonuje się ją w kilka minut, najszybsi zdobyli ją w około minutę.

Najwięcej emocji, ale również śmiechu przyniosło nie tylko zawodnikom, ale także kibicom rozpoczęcie zawodów. Pierw odbył się bieg z bramki przy górnej stacji do nart. Tą chwilę kilkanaście osób ćwiczyło kilkanaście razy, a i tak zdarzały się wypadki, ktoś się przewrócił, zgubił kijki albo biegł za uciekającym sprzętem. Nie mniej utrudnień mieli snowboardziści. Po czym na wszystkich czekała trasa narciarska. Nie należała ona do najłatwiejszych, ale nikt się nie poddawał. Dowodem na to jest fakt, że niektórzy do linii mety dojechali w minutę.

Najszybszym zawodnikiem okazał się przedstawiciel płci męskiej, który trasę pokonał w 1 min i 5 sek, natomiast najlepsza narciarka mała wynik 1 min i 15 sek. Snowboardziści na pokonanie trasy potrzebowali kilku sekund więcej.

Z pośród wszystkich startujących do zawodów, które odbędą się w najbliższą niedzielę w Tatrzańskiej Łomnicy awansowało 300 najlepszych zawodników.